26 Ağustos 2013 Pazartesi

Coitus Interruptus

Çok ilmi bir şey bu, Coitus Interruptus, denen şey. O kadar ki, ancak kopyala yapıştır metodu ile yazabiliyorum. Direkt yazmayı daha başaramadım. 

Sevgili Hürrem Sultan'ımız memleketi Almanya'ya döndüğünde bu metod ile hamile kaldığını söylemiştir. Öyle acayip bir tekniktir.


Oysa Coitus Interruptus; "Türk" futbolunda çokça uygulanan bir savunma çeşididir. Rakip takımı ofsayta düşürme taktiğidir. Başarılı olunursa süper taktiktir, zor durumlarda kullanılır. Fakat başarısız olunursa...işte orası fenadır.

Bu teknik, genelde "serbest vuruş"larda kullanılır.

Güzelce pozisyonunu alırsın, serbest vuruş kullanıldığı anda, rakip tam topu kale sahasına yönlendirip "golü at"acakken, sen bir anda rakibin en ilerdeki forvetinin "geri tarafına çekil"ip, rakibi bir anda ortada bırakıp, ofsayta düşürürsün ve "golü engel"lersin, rakip golü atar hatta o zevkle kendisinden geçip formasını çıkarıp sevinç koşusu bile yapabilir, ama skora etki etmez, zira gol olarak değer kazanmaz...böylece önümüzdeki yaklaşık 9 aylık sezonu etkileyecek bir hata yapmaktan kurtulmuş olursun. 

Ama taktiği iyi uygulayamazsan, belki de o golle küme düşersin/şampiyon olursun ve tüm hayatını da etkileyebilir.

Şimdi ofsayt taktiğini profesyonelce ve güzelce uygularsan başarılı sonuçlar alırsın. Fakat, bunu profesyonelce ve güzelce uygulamak için yılların birikimi olması lazım. Yani 'olm defans kötü fark yiyecez hadi ofsayt taktiği yapalım' dersen her atakta golü yersin. Hatta yılların birikimi bile olsa, senin hiç hesaba bile katmadığın, geriden gelen ama henüz "pozisyon oluşmadan ileri fırlayan" bir yırtık forvet tüm planı suya düşürebilir. Sen de milletin diline düşersin.

Kesinlikle denenmemelidir. Ehil ellerde bile olumsuz sonuçlandığı görülmüştür.

*

Önemli kelimeler 'tag cloud': Türk, serbest vuruş, golü atma, geriye çekilme, golü engelleme, ileri fırlayan yırtık forvet, 9 aylık sezon, bir hatanın kişinin hayatını etkilemesi, denenmemeli, Vivid'teki profesyoneller yapıyor.2 yorum:

  1. Buypasa.com geliyor! HTC marka ürünler eşsiz kampanyalarla sizlerle. Detaylı bilgi için https://ucretsizdukkan.com adresine uğrayabilirsiniz.

    YanıtlaSil
  2. Türkiye'nin Tüm Şehirlerinde Nakliyat Yapanlar https://www.nakliyatyapanlar.com Her Geçen Gün Gelişen Hizmet Sektörünün Her Anlamda Bizlere Hizmet Sağlıyor. Olmasından Dolayı , Artık İstediğimiz Gibi Farklı Sektörlerde, Farklı Hizmetler Veren Siteler İle İstediğimiz Gibi Evinizi Şekilde Taşıyabiliyoruz. Bunun İçin de İstediğiniz Gibi Kaliteli Bir Firma Bulmak Ve Bu Firma İle Taşınma İşlemlerinizi Yapmak Çok kolaydır.

    YanıtlaSil